מקדודלנס, איקאה ,לכל מותג יש סיפור - אבל מעטים המותגים שיודעים כיצד לספר אותו

עליית פלטפורמות אינטראקטיביות חדשות לצד מיצוי פוטנציאל הפרסום המסורתי ופרסומם של מחקרים תומכים מוביל חברות ומותגים רבים להקצות משאבים רבים ולהגדיל את נתח ההשקעה בתוכן במערך השיווקי. “content is king” אומר המונח האמריקאי. רק שגם לאחר שני עשורים בהן חברות ומותגים הכירו בחשיבותו ומייצרות תוכן, רק מעטות מבינות כיצד לעשות זאת נכון וכיצד לייצר תוכן  שיוביל לאינטראקציה תורמת ולשיח במרחב העמוס באינספור מסרים וצבעים  

 

 

בפתחו של העשור השלישי של המאה ה-21, נראה כמעט מיושן לדבר בשבחו של התוכן. המאמר האייקוני של אחד, ביל גייטס שמו, משנת 1996 תחת הכותרת "התוכן הוא המלך", בו חזה אייל ההון ממייסדי מיקרוסופט ש"התוכן הוא המקום בו יושקע רוב הכסף באינטרנט", התממש בענק עם עליית ה- Web 2.0, שאפשרה למשתמשים ולגופים מסחריים להפיץ תוכן בכמויות ובקנה מידה חסרי תקדים ולהגיע כמעט לכל אדם בכל גיל ובכל תחום עניין בכל זמן.

 

כיצד יוצרים תוכן אמיתי ? מצחיק, מעניין ואיכותי ?

גם היום, שני עשורים לאחר מכן, כאשר רוב החברות והמותגים מייצרות מידה מסוימת של תוכן ומשקיעות לא מעט כסף בתחום – מעטות הן החברות אשר מבינות את הפוטנציאל האמיתי שלו. 

חברות מסחריות מבינות אולי שעליהן לכתוב בלוגים ופוסטים, לצייץ ולנהל ערוצי יו טיוב, רק שפעמים רבות מידי התכנים שהן מייצרות אינם מצליחים להיות רלוונטיים כמו תוכן "אמיתי" – כזה שלמשתמשים מעניין, מצחיק, וכיף לצרוך אותו. מה בכל זאת לא עובד? "כל ארגון הפלנטה יודע מה הוא עושה" מסביר איש העסקים והסופר סימון סינק, שהרצאתו אודות "מעגל הזהב" הפכה לשנייה הנצפת ביותר ב-TED. "חלק מהארגונים יודעים גם כיצד הם עושים זאת – תקראו לזה הצעת ערך ייחודית, הצעת קניין או USP. אבל מעטים הארגונים שיודעים למה הם עושים את מה שהם עושים – מה המטרה, הסיבה לקיום הארגון, מה האמונה שמאחוריו". לדבריו ה"למה" של הארגון ותקשורו בצורה בהירה החוצה היא הדרך לייצר מסר מעורר השראה.

 

אבל מה אם לחברה שלי אין "למה"?

בשביל זה אנחנו פה. במקסימדיה אנחנו מאמינים שלכל מותג יש "למה" – לכל מותג יש סיפור ובידול כזה שמדגיש את יתרונו. אותו "למה" לא ברור, הוא למעשה עולם התוכן שבתוכו המותג שלכם מתקיים. כל מוצר או שירות, ללא יצא מן הכלל, ויהיה זה המוצר הכי חסר השראה, והבסיסי ביותר שאפשר להעלות על הדעת, מתקיים בתוך עולם תוכן מסוים.

חברה לייצור ברגים וכלי עבודה – מתקיימת בתוך עולם "עשה זאת בעצמך". יכולה לייצר תכנים מעוררי השראה על שיפוץ רהיטים ישנים - להתחבר לטרנד הווינטג'' והמגמה הירוקה, נקדם עימה אג'נדה נשית בסדרת כתבות על נשים רפדיות, נגריות חובבות עץ או כאלו המתמחות בשיפוץ. חברה למוצרי נייר מודפסים - מתקיימת בעולם של "חזרה לפשטות" שלפני עולם האון ליין הווירטואלי, ותוכן ממוקד על נזקי הגב ואיכות שינה ירודה כתוצאה מסטרס – יכולה בקלות להתקשר למזרן אורתופדי חדש.

סטטוסים בפייסבוק וכתבות הבלוגים שרוב המותגים מייצרים, גם היום, מספרים מדוע להם יש את המזרן הטוב ביותר, את כלי העבודה המתקדמים ביותר או את מוצרי הנייר המעוצבים ביותר – אבל זהו לא באמת תוכן, אלא חשיבה פרסומית בפלטפורמות חדשות. תוכן איננו עוסק במה המוצר יודע לעשות אלא באותו "למה" – במהות. הוא מספר סיפור על עולם בו המוצר מתקיים. את העולם הזה אנו בונים יחד עמכם.

זאת מלאכת מחשבת של פיתוח שפה, עיגון אירועים מרכזיים רלוונטיים למותג בלוח השנה, יצירת תוכן עצמאי לפרסום בפלטפורמות המותג, לצד יצירת תוכן יעודי לערוצי תקשורת, כך שהחל מברכת החג של המותג ועד לכתבת פרופיל על המייסדים בעיתונאות – כלל המסרים התקשורתיים יחד יספרו את סיפורה של החברה שלכם.

 

מקסימדיה – מקסימום חשיבה יצירתית עם ניסיון של שנים בתחומי השיווק  ויחסי הציבור, ומספר רחב של לקוחות מקומיים ובינלאומיים אותם אנו מייצגים. צוות המשרד כולל אנשי תוכן וקריאייטיב מהשורה הראשונה אשר מנהלים קשר שוטף עם עיתונאים ואנשי תקשורת, ובד בבד מטפלים ביצירת תכנים עבור פלטפורמות של חברות אותן אנו מייצגים – שפת המותג ברשתות חברתיות, תכני 'וייט לייבל' לרשת, קטלוגים ועוד. נוסף לכך במקסימדיה מייצרים  בעבור המעגל הפנימי של הארגון ספר מותג בכדי שכל נציגי הארגון ידבררו באופן מסונכרן את סיפורו של המותג כלפי חוץ. במגוון הכלים הללו אנו מספרים, יחד אתכם, את הסיפור שלכם באופן מעורר השראה -כזה שבטוח יוביל לתנועה.